Zwierzęta w podróży

Zwierzęta w podróży

Zwierzęta w podróży

Czy można przewieźć kota lub psa samolotem?

Nasze domowe zwierzaki często traktujemy jak członków rodziny. To one dają nam niesamowitą energię każdego dnia i powodują, że uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Dlaczego nie dzielić więc z nimi tej radości podczas wspólnych podróży, które są naszą pasją? Niewątpliwie każda taka wyprawa jest dla naszego pupila stresująca, ale jeżeli się do niej odpowiednio przygotujemy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz czworonożny przyjaciel był kompanem naszej wyprawy.

O czym musimy pamiętać?

Po pierwsze, musimy sprawdzić czy dana linia lotnicza dopuszcza przewóz zwierząt? Jeżeli tak, to należy wcześniej zgłosić, że będziemy mieli współtowarzysza podróży. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona. Nasz zwierzak będzie podróżował albo w kabinie pasażerskiej albo w luku bagażowym. To zależy oczywiście od wagi i wielkości naszego pupila. Musimy zaopatrzyć go oczywiście na czas lotu w odpowiedni transporter, ilość jedzenia oraz wody, a także jego ulubioną zabawkę, by miał zajęcie i żeby ograniczyć stres związany z podróżowaniem. Za zwierzęta w podróży samolotem oczywiście dodatkowo uiszcza się opłatę. Należy wziąć to pod uwagę kalkulując koszty naszego wyjazdu. Zazwyczaj musimy się wstawić również wcześniej na lotnisku, co najmniej na 3 godziny przed odlotem, ze względu na to, że procedura odprawy naszego zwierzaka będzie trwać trochę dłużej.

Co musimy zrobić, gdy chcemy zabrać kota czy psa ze sobą w podróż po UE?

  • Musimy wyrobić mu Europejski Paszport dla Zwierząt Domowych, który zawiera m.in. datę urodzenia naszego pupila, jego rasę i płeć.
  • Musimy posiadać zaświadczenie o jego szczepionce przeciwko wściekliźnie – szczepienie musi być ważne.
  • Zwierzę musi mieć wszczepiony mikroczip.
  • Powinniśmy również posiadać aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia naszego pupila wydane przez weterynarza.

Wakacje z Waszym ukochanym zwierzątkiem na pewno będą inne, wyjątkowe. Wspólnie będziecie cieszyć się i przeżywać każdą chwilę. Razem. Czy zatem warto? Czy zwierzęta w podróży to dobry pomysł? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie już sami.