Trekkingi

Trekkingi

Trekkingi górskie są świetnym sposobem na wypoczynek od zgiełku miast. Przebywanie w górach dotlenia oraz poprawia odporność. Pozwala spotkać się naturą i sprawdzić własne ciało. Wędrówka po górach jest nie tylko testem dla naszej kondycji, ale daje również możliwość wyjścia poza swoją strefę komfortu. Góry uczą życia, pokory i szacunku. To dlatego często w nie wracamy.

Stworzyliśmy dla Państwa ofertę wycieczek trekkingowych po górach i wulkanach całego świata. Plaże na Bali to nie wystarczająca atrakcja na wakacje? Dorzućmy do tego wejście na wulkan, a wyjazd stanie się niezapomniany. Góry w Europie? Jedziemy w Alpy!

Wszystkie trasy przejścia tworzone są na zamówienie oraz dostosowywane do potrzeb i umiejętności grupy. Każdej grupie towarzyszy doświadczony przewodnik.

Chętnie opracujemy również program wyjazdu według Twojego pomysłu. Chodzi Ci po głowie trekking w Himalajach? Nocleg u stóp Kilimandżaro? Nie ma sprawy, napisz do nas!

Trekkingi górskie – nasze inspiracje:

1. Europejskie Hawaje – przygoda na Azorach

Azory to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii. Do najpiękniejszych należy Sao Miguel. Ze względu na zróżnicowaną rzeźbę terenu, jeziora kraterowe i skaliste wybrzeża jest ona jedną z najczęściej odwiedzanych. I to właśnie ona stanie się celem naszej wycieczki.

Wspólnie przejdziemy przez rozległe lasy deszczowe oraz zdobędziemy stożki wulkanów. Udamy się na wędrówkę w poszukiwaniu ukrytych wodospadów i basenów oceanicznych. Oprócz tego zajrzymy do plantacji herbaty oraz ananasów, a pod osłoną nocy odwiedzimy gorące źródła Furnas.

2. W Pacyficznym pierścieniu ognia – wulkany Indonezji

Indonezja – kraina, w skład której wchodzi ponad 17 tysięcy wysp, jest jednym z najpiękniejszych miejsc dla miłośników trekkingów wulkanicznych. Celem naszej wyprawy będzie zdobycie kilku najpiękniejszych wulkanów Indonezji. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od krótkiego pobytu na wyspie Bali, gdzie zwiedzimy najpiękniejsze plaże świata. Dalej udamy się na wyspę Lombok, gdzie w towarzystwie doświadczonych przewodników zdobędziemy jeden z najwyższych wulkanów Indonezji – Mount Rinjani. Kolejnym celem będzie Jawa, gdzie poznamy niezwykłą kulturę Indonezyjczyków i zdobędziemy dwa kolejne wulkany – Ijen oraz Semeru. Zejdziemy także do kopalni siarki i zobaczymy zjawisko Blue Fire. W przerwach pomiędzy trekkingiem udamy się na plantację kawy Kopi Luwak, będącą najdroższą kawą świata.

3. Na szczytach wulkanów Afryki

Mount Meru jest najwyższym aktywnym wulkanem Afryki. Położony nieopodal Kilimandżaro, sprawia, że jest szczytem rzadziej uczęszczanym przez turystów. Góra jest położona na terenie Arusha National Park, dzięki czemu podczas trekkingu można spotkać m.in. żyrafy czy antylopy. Podczas wycieczki udamy się również na świętą górę Masajów, położoną niedaleko Ngorongoro. Góra sama w sobie jest ewenementem na skalę światową, ze względu na zimną lawę, która z niej wypływa. Zajdziemy również do jeziora Natron, gdzie przybywa rocznie 70% światowej populacji flamingów. Ostatnią częścią wycieczki będzie zwiedzanie Parku Narodowego Serengeti, będącego największym obszarem chronionym na świecie.

4. Gwiazdy Kaukazu

Gruzja od lat przyciąga turystów nie tylko charakterystyczną i pyszną kuchnią, ale także swoimi szczytami górskimi. Celem wyprawy będzie zdobycie dwóch szczytów – Elburs (5642 m n.p.m.) oraz Kazbek (5047 m n.p.m.). Podczas całego przedsięwzięcia grupie towarzyszyć będzie lider wyprawy oraz lokalny przewodnik wysokogórski. Dodatkowo w planie przejazd owianą tajemnicami Drogą Wojenną czy zwiedzanie Tibilisi, kulturalnego serca Gruzji.

5. Trekkingi na Teneryfie

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Często nazywana wyspą sprzeczności, ze względu na otaczającą ją naturę. Rajskie plaże, ocean, lasy, a nad tym wszystkim szczyty o księżycowym krajobrazie. Naszą wycieczkę rozpoczniemy spokojną  trasą trekkingową Gór Anaga. Odwiedzimy m.in. lasy wawrzynowe, Rezerwat Montana Roja i najstarszą latarnię morską na Teneryfie – Faro de Anaga. Wybierzemy się również na Wulkan Teide, będący najwyższym szczytem górskim Hiszpanii (3 718 m n.p.m.). 

6. Madera – Zielony Raj

Madera jest wyspą polecaną na aktywny wypoczynek dla osób w każdym wieku. Trasy trekkingowe prowadzą ścieżkami otoczonymi lasem, gdzie najczęściej słyszanym dźwiękiem jest szum oceanu. Nasza wycieczka będzie obejmować zdobycie m.in. najwyższego szczytu Madery – Pico Ruivo ( 1 862 m n.p.m.), spacer lasami wawrzynowymi wpisanymi na listę UNESCO oraz wizytę w stolicy wyspy – Funchal.

7. Grzbietem Karkonoszy

Dwudniowa wycieczka trekkingowa po grzbiecie Karkonoszy. W czasie wycieczki odwiedzimy schronisko, na którego szczycie znajdowała się kiedyś skocznia narciarska, zajrzymy w głąb Śnieżnych Kotłów i zdobędziemy najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę (1 603 m n.p.m.). Wejdziemy na teren byłej wioski Budniki oraz przejdziemy się tajemniczą Tabaczaną Ścieżką.

8. Najwyższe szczyty Sudetów Wschodnich

Sudety są pasmem górskim położonym w Czechach i częściowo w Polsce. Do najwyższych szczytów należy Pradziad położony w Czechach oraz Śnieżnik na terenie Polski. Podczas wycieczki zdobędziemy oba szczyty, a dodatkowo udamy się nad Wodospad Wilczki czy do miejsca określanego Perłą Sudetów – Międzygórza. Trasa przebiegać będzie również przez Trójmorski Wierch, który ze względu na swoje położenie nazywany jest dachem Europy.

9. Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady!

Bieszczady są jednym z najbardziej tajemniczych pasm górskich w Polsce. Owiane legendami, miejscami wciąż dzikie, przyciągają co roku tysiące turystów. Podczas naszej wycieczki udamy się na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1 346 m n.p.m.) i przejdziemy przez Połoninę Caryńską oraz Połoninę Wetlińską. Udamy się również na szczyt Kremenaros, będący miejscem styku 3 granic państwowych. Wycieczkę zakończymy spacerem po zaporze wodnej w Solinie nad Jeziorem Solińskim zwanym Bieszczadzkim Morzem.

10. Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki jest drugim po Tatrach najwyższym pasem górskim w Polsce. Jego najwyższym szczytem jest legendarna Babia Góra (1 725 m n.p.m.), o której krąży wiele tajemniczych historii. Podczas naszego trekkingu poznamy najciekawsze z nich oraz udamy się na sam szczyt Góry. Wybierzemy się również do schroniska na Rysiance, a dalej na Pilsko, z którego przy dobrej pogodzie uda nam się zobaczyć panoramę Tatr. 


Zapraszamy do kontaktu!

Przejrzyj również inne oferty: wycieczki