Glamping

Glamping

Glamping – czyli biwak na pięć gwiazdek

Znudziły Ci się noclegi w hotelach, gdzie każdy pokój wygląda praktycznie tak samo, a do tego chciałbyś spędzić czas z dala od tłumu innych gości? Przedstawiamy Ci świetną propozycję, o której być może nie miałeś wcześniej pojęcia.

Popularny trend

Glamping jest trendem, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Turyści znużeni monotematycznością szukają niewątpliwie nowych wrażeń. Chcą przeżyć przygodę, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygód. Mają coraz większe wymagania. Chcą znaleźć się w miejscu, które pozwoli im na unikatowe przeżycia. I to w pełni jest w stanie zagwarantować właśnie Glamping. 

Zakwaterowanie w niebanalnych obiektach z dala od zgiełku miasta pozwala na obcowanie z naturą i prawdziwy odpoczynek. To nic innego, jak podróżnicza ekstrawagancja w dobrym stylu. Zapomnij o braku dostępu do energii elektrycznej, bieżącej wody czy owadach bzyczących w nocy nad uchem. Przed Tobą nowa perspektywa biwakowania, która równie mocno wpłynie na Twoje doznania.

Postaw na fantazję

Są różne formy glampingu. Można spać w luksusowych namiotach, obiektach wzorowanych na indiańskich tipi, mongolskich jurtach, oszklonych domkach na drzewie, czy specjalnych bańkach z widokiem na rozgwieżdżone niebo. Możliwości jest tyle, na ile działa ludzka fantazja w tworzeniu takich miejsc.

Ulokowane na kwiecistej łące, w środku lasu, na wzgórzu, w górach, a wokół domków udogodnienia, takie jak sauny, baseny, czy jacuzzi. Same obiekty posiadają salony, kuchnie oraz łazienki, a nawet klimatyzację. Wszystko zależy jednak od metrażu i typu domku, który bezpośrednio wpływa na ilość i zagospodarowanie pomieszczeń.

Glamping po polsku

Chociaż za granicą z roku na rok takich miejsc powstaje coraz więcej, to Polska również może się poszczycić już kilkunastoma takimi obiektami. Świadczyć może o tym fakt, że rezerwacji należy dokonywać już kilka miesięcy wcześniej. Zainteresowanie tego typu zakwaterowaniami jest bowiem bardzo duże.

Co ciekawe można znaleźć miejsca, które są kreowane z myślą o spełnianiu potrzeb konkretnej grupy odbiorców. Takim przykładem może być glamping z wegańską filozofią w tle, który nastawiony jest właśnie na „wegeturystów”. To pokazuje tylko jak sama personalizacja takich przestrzeni może stać się magnesem dla tego typu turystów i nadać jej indywidualny charakter.

Jeszcze lepiej, kiedy trafisz do takich miejsc, gdzie widać, że gospodarze wkładają całe swoje serce w ich prowadzenie. Kiedy są zaangażowani, a sam biznes i pieniądze nie są na pierwszym planie.

Let’s glamping!